You are currently viewing Przedszkolaki świętują 100-lecie Miasta Zabrze

Przedszkolaki świętują 100-lecie Miasta Zabrze

• Post category:Aktualności

Dnia 21 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość upamiętniająca 100 urodziny miasta Zabrze. Ten wyjątkowy jubileusz świętowaliśmy wspólnie z sąsiadującymi Przedszkolami nr 35, 45, 36 oraz Katolickim Przedszkolem Tęcza. Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny: wiersz o Zabrzu, napisany specjalny na tę okazję, okolicznościowe piosenki i tańce oraz występ przedszkolnej orkiestry. Po części artystycznej przeszliśmy do stworzenia kapsuły czasu, w której zamieściliśmy wcześniej przygotowane materiały i pamiątki: list do przyszłych pokoleń, wieści z życia przedszkoli wraz z aktualnymi zdjęciami, spisane wypowiedzi dzieci za co lubią swoje przedszkola, rysunki przedszkolaków ukazujące ciekawe miejsca w Zabrzu, pocztówki, monety z 2022 r. oraz ulubione klocki. Po zamknięciu skrzynki pani Dyrektor Barbara Giela złożyła klucz w specjalnej ramce, na której widnieje napis, żeby nie otwierać kapsuły przed 2072 rokiem. Kapsułę zakopaliśmy przed budynkiem Przedszkola nr 24, a w miejscu złożenia skrzynki umieściliśmy tablicę upamiętniającą to ważne wydarzenie.