O przedszkolu

Uroczyste otwarcie

Dnia 25.05.2015r. odbyła się uroczystość z okazji otwarcia naszego nowego przedszkola przy ul. Św. Wawrzyńca 49. Tego dnia, ten wspaniały obiekt został oficjalnie oddany do użytku. 

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 24 w Zabrzu mając na uwadze działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, zapewnia dzieciom:

Budynek przedszkola

Budynek przedszkola mieści osiem sal przedszkolnych z pełnym węzłem sanitarnym.  Pomieszczenia administracyjne i gospodarcze, a także pracownie salę muzyczną, kulinarno – plastyczną, gimnastyczną i teatralna ze scena i garderobą. Każda sala posiada szatnie w odpowiednim dla siebie kolorze. Sale wyposażone są w odpowiednie do wieku zabawki i pomoce dydaktyczne, a także odpowiednio umeblowane. Sale maluchów zaopatrzone są w leżaki. W sali teatralnej znajduje się projektor multimedialny, a w jednej z sal zainstalowana jest tablica multimedialna. Place zabaw są podzielone na plac zabaw dla dzieci młodszych i starszych wyposażone w odpowiednie do wieku sprzęty.

Codzienną praktykę pedagogiczną wzbogacono o nowoczesne  metody pracy:

  • gry edukacyjne
  • tablicę multimedialną
  • metodykę nauczania matematyki wg E. Gruszczk – Kolczyńskiej, E. Zielińskiej,
  • Klucz do uczenia się

Nasza misja

Wspomagamy i ukierunkowujemy rozwój dziecka zgodnie z jego indywidualnymi możliwościami rozwojowymi
– Uczymy dziecko radzenia sobie z własnymi emocjami oraz rozwiązywania sytuacji konfliktowych na zasadzie kompromisu
– Stwarzamy dziecku możliwości odnajdywania swego miejsca w grupie rówieśniczej poprzez tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności

Nasza wizja

W naszym przedszkolu najważniejsze jest każde dziecko, i chcemy aby było: aktywne, beztroskie, odważne i szczere.