Maj 2023 r.

 • W dniu 02.06.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo małopolskie. Obejrzały krótki film o tym województwie oraz bajkę o Hejnale Mariackim i o św. Kindze. Tym samym zakończyliśmy zwiedzanie wszystkich województw Polski. Bardzo ciekawie spędziliśmy czas biorąc udział w tym projekcie.
 • W dniu 24.05.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo śląskie, w którym mieszkają. Na początku zajęć zobaczyły film promujący to województwo, a następnie pobawiły się w skoczków narciarskich. Na koniec zobaczyły jak się robi film poklatkowy oraz same zrobiły swoje.
 • W dniu 19.05.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo wielkopolskie.
  Po obejrzeniu krótkiego filmu promującego to województwo oraz legendy o poznańskich koziołkach dzieci pobawiły się w berka koziołka oraz pokolorowały obrazek związany z tą legendą.

 • W dniu 11.05.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo pomorskie.
  Na początku zajęć zobaczyły film promujący to województwo, a następnie stworzyły własne latarnie morskie. Jak widać niektóre są bardzo kolorowe.

Kwiecień 2023 r.

 • W dniu 24.04.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów z Przedszkola zapoznały się z kolejnym województwem – województwem dolnośląskim. Na początku zajęć dzieci obejrzały krótkie filmy o ciekawych miejscach Dolnego Śląska – m.in. o zamku Książ. Dodatkowo dowiedziały się, że we Wrocławiu można znaleźć 400 krasnoludków. Następnie dzieci musiały przejść drogę wg wytyczonego szlaku do skarbca, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Na koniec zajęć dzieci miały za zadanie odnaleźć kilka krasnali, które tak jak krasnale wrocławskie, schowały się w naszej sali. Każdy krasnal otrzymał swoje kolory ubrań oraz imiona. Zabawa była przednia.

Marzec 2023 r.

 • W dniu 28.03.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo podlaskie. Po obejrzeniu krótkiego filmu promującego to województwo, zapoznały się z informacjami na temat najgłębszego jeziora w Polsce, czyli Hańczy. Potem przyszedł czas na eksperymenty z wodą – wrzucaliśmy do wody różne rzeczy i sprawdzaliśmy jaki będzie efekt. Po eksperymentach obejrzeliśmy dwa filmy: jeden o Puszczy Białowieskiej a drugi o Białymstoku. Na koniec zajęć dzieci poznały kilka słów, których używają mieszkańcy Białegostoku.
 • W dniu 21.03.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo warmińsko-mazurskie. Na początku zajęć (tak jak to mamy w zwyczaju) dzieci obejrzały film promujący to województwo. Następnie była rozmowa o wszystkich zobaczonych w filmie miejscach. Na koniec zajęć dzieci stworzyły z kartek wieżę zamkową. Na kartkach napisane zostały skojarzenia dzieci dotyczące zamków.
 • W dniu 07.03.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo zachodniopomorskie. Na początku obejrzały film promujący to województwo i dowiedziały się kilku ciekawych informacji na jego temat. Następnie zobaczyły czym jest Krzywy Las w Nowym Czarnowie i same stały się takimi krzywymi drzewami w zabawie ruchowej. Na koniec zajęć dzieci zobaczyły jak wyglądają Dźwigozaury w Szczecinie i same również stworzyły kilka swoich dźwigozaurów z patyczków higienicznych.
 • W dniu 01.03.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo lubelskie. Na początku obejrzeliśmy krótki film o tym województwie, a następnie za pomocą kostek i zegara wzięliśmy udział w grze matematycznej. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z dodawaniem i wskazywaniem odpowiednich liczb na zegarze.

Luty 2023 r.

 • W dniu 15.02.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały kolejne województwo – województwo podkarpackie. Na samym początku zajęć – jak to mamy w zwyczaju – dzieci obejrzały krótki film o ciekawych miejscach w wymienionym województwie. Następnie grupa zapoznała się z wierszem o misiu, o którym potem rozmawialiśmy i odpowiadaliśmy na pytania. Na koniec zajęć dzieci eksperymentowały z latarką i cieniem. Byli tym bardzo zafascynowani.
 • W dniu 03.02.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały ciekawostki na temat województwa opolskiego. Na początku zajęć obejrzały one krótki film o tym województwie oraz o zoo znajdującym się w Opolu. Następnie ich zadaniem było dopasowywanie zwierząt, które wylosowały z worka do zwierząt wiszących na tablicy. Na końcu zajęć dzieci bawiły się w rycerzy, którzy musieli odkryć, w której wieży (pod którym kubeczkiem) znajduje się królewna. Zadanie to było związane z zamkiem w Mosznej, o którym dzieci również usłyszały kilka słów od nauczyciela. Województwo opolskie zachwyciło dzieci, a śmiechom podczas zajęć nie było końca.

Styczeń 2023 r.

 • W dniu 12.01.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały ważne informacje na temat województwa łódzkiego. Na początku zajęć obejrzały krótki film promujący to województwo, a następnie wykonały swoje wycinanki łowickie.
 • Dnia 05.01.2023r. dzieci z grupy Białych Misiów poznały bliżej województwo świętokrzyskie.
  Na początku posłuchały o kilku ciekawych miejscach, które można spotkać w tym województwie. Następnie zaczęły tworzyć własne komiksy. Dzieci były bardzo zadowolone.

Grudzień 2022 r.

 • Na trzecich zajęciach z projektu dzieci z grupy Białych Misiów poznały województwo lubuskie. Na początku zobaczyły krótki film promujący to województwo i poznały jego najciekawsze miejsca. Następnie dzieci miały stać się paleontologiem i archeologiem. Aby łatwiej się im było wcielić w role zobaczyły bajki edukacyjne na temat tych zawodów. Po zobaczeniu bajek dzieci miały za zadanie znaleźć w tajemniczym worku obrazki dinozaurów i zabytków i rozpoznać je po kształtach. Białe misie były bardzo zaciekawione zajęciami.

Listopad 2022 r.

 • Tym razem Białe Misie poznały województwo kujawsko-pomorskie. Na początku dzieci zobaczyły krótki filmik promujący to województwo. Następnie zabawiły się w archeologów i szukały skarbów w “ziemi” – do tego celu użyliśmy mąki. Potem dowiedzieliśmy się co nieco o wieży w Kruszwicy, oglądając legendę o Królu Popielu. Na koniec zajęć dzieci zbudowały swoje wieże z wybranych klocków.

Październik 2022 r.

 • Dzieci z grupy Białych Misiów rozpoczęły przygodę z projektem “Dookoła Polski”.
  Na pierwszych zajęciach dowiedzieliśmy się gdzie leży woj. mazowieckie oraz nasza stolica. Dodatkowo mogliśmy poczuć się przez chwilę jak Fryderyk Chopin oraz cofnąć do wcześniejszych lat.