You are currently viewing Wycieczka rodzinna w Beskid Mały

Wycieczka rodzinna w Beskid Mały

• Post category:Aktualności

Dnia 15 października, w sobotę, odbyła się wycieczka rodzinna w Beskid Mały. Autokarem dojechaliśmy do Bielska – Białej – Straconki, a następnie powędrowaliśmy przyjemnym szlakiem w górę. Mijając po drodze piękne punkty widokowe, dotarliśmy do Schroniska PTTK na Magurce. Tam odpoczęliśmy i spróbowaliśmy regionalnych dań. Na długo zapamiętamy smak drożdżówek z jagodami na ciepło 🙂 Wokół schroniska można było podziwiać widoki na Babią Górę, Pilsko i Wielką Raczę oraz Baranią Górę, Skrzyczne i Klimczok. Nasza wycieczka miała również wyjątkowe przesłanie, gdyż zdobywając szczyt Magurki chcieliśmy upamiętnić 100 urodziny miasta Zabrze. Wyprawę zakończyliśmy zejściem do Przegibka, podziwiając dalej piękne jesienne krajobrazy.